Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasKlimata pārmaiņu finanšu instruments
 
 
 
Klimata pārmaiņu finanšu instruments

20.02.2015.

Balsošanas rezultāti par biedrību (nodibinājumu) deleģētajiem pārstāvjiem dalībai Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta konsultatīvajā padomē

2015.gada 19.februārī notika balsošana par dažādu Latvijas tautsaimniecības nozaru biedrību (nodibinājumu) deleģētajiem pārstāvjiem dalībai Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) konsultatīvajā padomē 2015.gada II ceturksnī – 2018.gada I ceturksnī.

25.03.2014.

Pagarina pieteikšanās termiņu finansiālam atbalstam elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā

Lai sniegtu iespēju potenciālajiem projektu iesniedzējiem sagatavot kvalitatīvus projekta pieteikumus un konkursā apgūtu visu pieejamo finansējumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija par vienu nedēļu, t.i., līdz 2014.gada 8.aprīlim (ieskaitot), ir pagarinājusi pieteikšanās termiņu projektu iesniegšanai Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansiālam atbalstam elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā.

03.03.2014.

VARAM aicina pieteikties finansiālam atbalstam elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus, pārvaldes iestādes un atvasinātas publiskas personas pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā.

14.02.2014.

VARAM aicina apmeklēt informatīvo semināru par iespējām saņemt finansiālu atbalstu ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestāžu pārstāvjus uz informatīvo semināru par iespējām saņemt finansiālu atbalstu ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai, kas notiks š.g. 20.februārī plkst. 10:00 VARAM lielajā zālē (Peldu iela 25, Rīga, 409.telpa). 

06.02.2014.

VARAM aicina apmeklēt informatīvo semināru par iespējām saņemt finansiālu atbalstu ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestāžu pārstāvjus uz informatīvo semināru par iespējām saņemt finansiālu atbalstu ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai, kas notiks š.g. 10.februārī plkst. 10:00 VARAM lielajā zālē (Peldu iela 25, Rīga, 409.telpa).

04.02.2014.

VARAM sniegs finansiālu atbalstu elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā

Otrdien, 4.februārī, valdība akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) iniciatīvu, Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) ietvaros, sniegt finansiālu atbalstu elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā.

03.02.2014.

VARAM aicina pieteikties finansiālam atbalstam ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam, lai uzlabotu savu ēku un tehnoloģiju energoefektivitāti.

01.07.2013.

Interesentus informēs par iespējām saņemt finansiālu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Ceturtdien, 2013.gada 4.jūlijā, plkst. 13:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) Peldu ielā 25, Rīgā, 409.telpā notiks informatīvs seminārs Latvijā reģistrētiem komersantiem, kultūras institūcijām, izglītības un ārstniecības iestādēm par iespējām saņemt finansiālu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai.

28.06.2013.

VARAM organizē informatīvo semināru par KPFI atklāta projektu konkursu „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai, 3.kārta”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina  komersantus, kultūras institūcijas, izglītības un ārstniecības iestādes uz atkārtotu informatīvo semināru par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atklāta projektu konkursa „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai, 3.kārta” (turpmāk - konkurss), kura ietvaros projektu pieteikumi jāiesniedz līdz š.g. 22.augustam. Seminārs notiks š.g. 4.jūlijā plkst.13:00, VARAM lielajā zālē (Peldu iela 25, Rīga, 409.telpa).

25.06.2013.

VARAM aicina pieteikties finansiālam atbalstam ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam, lai uzlabotu savu ēku energoefektivitāti.

03.06.2013.

VARAM aicina pašvaldības pieteikties atbalstam publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina pašvaldības, to iestādes un to komersantus iesniegt pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai.

17.01.2013.

Uzņēmējiem un izglītības iestādēm atkārtoti būs pieejams finansējums ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Drīzumā Latvijā reģistrētiem komersantiem, izglītības iestādēm un to dibinātājiem atkārtoti būs pieejams finansiāls atbalsts ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai.

08.10.2012.

Pagarina pieteikšanās termiņu valsts atbalstam energoefektivitātes uzlabošanai

Lai sniegtu potenciālajiem projektu iesniedzējiem iespējas sagatavot kvalitatīvus pieteikumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija par divām nedēļām, t.i., līdz 2012.gada 2.novembrim, pagarinājusi pieteikšanās termiņu projektu iesniegšanai KPFI atbalstam energoefektivitātes pasākumu īstenošanai.

05.10.2012.

Aicina uzņēmējus un izglītības iestādes pieteikties finansējumam energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Aicina  uzņēmējus un izglītības iestādes uz informatīvo semināru 2012.gada 10.oktobrī plkst. 10:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (Peldu iela 25, Rīga) par 5.oktobrī izsludinātā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atklāta projektu konkursa „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” otrās kārtas (turpmāk - konkurss) nosacījumiem.

26.09.2012.

Uzņēmēji vēl var pieteikties finansējumam ražošanas ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina uzņēmējus nevilcināties un izmantot iespēju pieteikties finansējumam ražošanas ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Projektu iesniegumus var iesniegt līdz šā gada 1.oktobrim.

03.09.2012.

Notiks seminārs uzņēmējiem par iespējām saņemt finansiālu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Piektdien, šā gada 7.septembrī plkst.10:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) Peldu ielā 25, Rīgā, 409.telpā notiks informatīvs seminārs Latvijā reģistrētiem komersantiem par iespējām saņemt finansiālu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai. Semināru organizē VARAM sadarbībā ar Latvijas Vides investīciju fondu.

03.09.2012.

Aicinām Latvijā reģistrētus komersantus pieteikties finansiālam atbalstam energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijā reģistrētus komersantus pieteikties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam, lai uzlabotu ražošanas ēku energoefektivitāti un nodrošinātu pāreju no fosilo uz atjaunojamo energoresursu izmantojošām tehnoloģijām, un tādējādi samazinātu oglekļa dioksīda emisijas.

30.08.2012.

Veidos sabiedrības izpratni par oglekļa dioksīda samazināšanas iespējām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un SIA „Vides investīciju fonds” noslēgušas līgumus ar Latvijā reģistrētām raidorganizācijām - Radio 1, Dautkom TV, Radio Vidzeme, Vidzemes televīzija, TV Kurzeme -, kas saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansiālo atbalstu - 72 125 latu apmērā -  televīzijas un radio raidījumu veidošanai.

14.08.2012.

Valdība lems par atbalstu uzņēmējiem energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Augusta beigās Latvijā reģistrētiem uzņēmējiem būs pieejams Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiāls atbalsts, lai uzlabotu ražošanas ēku energoefektivitāti un nodrošinātu pāreju no fosilo uz atjaunojamo energoresursu izmantojošām tehnoloģijām, un tādējādi samazinātu oglekļa dioksīda emisijas. Valdība par atbalsta iespējām uzņēmējiem pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciatīvas lems kārtējā sēdē otrdien, 14.augustā.

31.07.2012.

Noslēgti visi līgumi ar uzņēmējiem par KPFI finansējuma saņemšanu inovatīvu tehnoloģiju attīstīšanā un pilotprojektu īstenošanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) un SIA „Vides investīciju fonds” noslēgušas 18 līgumus ar uzņēmējiem, kuri saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansiālo atbalstu – kopumā 2 764 774, 18 latus – siltumnīcefekta gāzu (turpmāk – SEG) emisijas samazinošu inovatīvu tehnoloģiju attīstīšanai un pilotprojektu īstenošanai, izmantojot konkursam paredzēto finansējumu. Kopumā konkursā bija pieteikti 98 projekti, kas norāda uz Latvijas uzņēmēju lielu inovatīvu potenciālu klimata pārmaiņu un klimata adaptācijas politikas jomā.

18.07.2012.

Notiks seminārs finansējuma saņēmējiem inovatīvu tehnoloģiju attīstīšanā un pilotprojektu īstenošanā

Š.g. 19.jūlijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), sadarbībā ar Latvijas Vides investīciju fondu organizē informatīvu semināru finansējuma saņēmējiem Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atklāta projektu konkursāSiltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana”.

17.07.2012.

Mājsaimniecību īpašnieki apmierināti ar KPFI projektu rezultātiem

KPFI projektu konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" 1.kārtas projektu ieviešanas rezultātu novērtēšanai SIA "Vides investīciju fonds" veica finansējuma saņēmēju aptauju, lai noskaidrotu to apmierinātību ar projekta rezultātiem. Aptaujas mērķis bija arī izzināt gūto siltumenerģijas patēriņa ietaupījumu pēc pirmās apkures sezonas, noskaidrot projekta īstenotāju apmierinātību ar uzstādītās tehnikas, tās piegādātāja un montētāja sniegto servisa kvalitāti.

05.07.2012.

Noslēgti visi līgumi ar fiziskām personām par KPFI finansējuma saņemšanu atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un SIA „Vides investīciju fonds” noslēgušas 1118 līgumus ar fiziskām personām, kuri saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālo atbalstu – kopumā 3 777 630,99 latus - atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos.

21.05.2012.

Parakstīti vairāk kā 600 līgumu par KPFI finansējuma saņemšanu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) un SIA „Vides investīciju fonds” jau parakstījušas vairāk kā 600 līgumus ar dzīvojamo māju īpašniekiem, kuri saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālo atbalstu atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos.

11.05.2012.

Notiks semināri par iespējām saņemt finansiālu atbalstu kompleksiem risinājumiem gāzu emisijas samazināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šā gada maijā organizēs informatīvos seminārus potenciālajiem projektu iesniedzējiem par iespējām saņemt finansiālu atbalstu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansētajā konkursā „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai”.

13.04.2012.

Aicinām pieteikties finansiālam atbalstam TV un radio raidījumu veidošanai par SEG samazināšanas nozīmi un iespējām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina iesniegt projektu iesniegumus Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansiālam atbalstam TV un radio raidījumu veidošanai par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, īstenojot energotaupības pasākumus vai izmantojot atjaunojamos energoresursus.

02.04.2012.

Notiks seminārs par iespējām saņemt finansiālu atbalstu elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai

Ceturtdien, šā gada 12. aprīlī plkst. 14:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk -VARAM), Peldu ielā 25, 409.telpā notiks informatīvs seminārs potenciālajiem projektu iesniedzējiem par iespējām saņemt finansiālu atbalstu elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā.

27.03.2012.

MK apstiprina grozījumus konkursā par sabiedrības izpratnes attīstīšanu par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu

Otrdien, 27.martā, valdība akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 17.augusta noteikumos Nr.789 „Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu (turpmāk - KPFI) atklāta konkursa „Sabiedrības izpratnes attīstīšana par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām” nolikums”” (turpmāk – noteikumu projekts).

22.03.2012.

Drīzumā būs pieejams finansiāls atbalsts elektromobiļu iegādei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk- VARAM) izstrādājusi kārtību Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējuma saņemšanai elektromobiļu iegādei un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai Latvijā.  

22.03.2012.

Plānota finansējuma pārdale starp KPFI konkursiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izstrādājusi grozījumus par finansējuma pārdali no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) konkursiem „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai valsts un pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu ēkās” un „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanas ēkās" uz KPFI konkursu „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” finansējumam (turpmāk - konkurss).

22.03.2012.

Izstrādāta kārtība kompleksiem risinājumiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM)  izstrādājusi Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansēto projektu konkursa „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai” nolikumu.

05.03.2012.

Balsošanas rezultāti par biedrību (nodibinājumu) deleģētajiem pārstāvjiem dalībai Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta konsultatīvajā padomē

Šā gada 2.martā notika balsošana par dažādu Latvijas tautsaimniecības nozaru biedrību (nodibinājumu) deleģētajiem pārstāvjiem dalībai Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) konsultatīvajā padomē 2012.gada II ceturksnī – 2015.gada I ceturksnī.

31.01.2012.

Noslēgti pirmie līgumi ar iedzīvotājiem par KPFI finansiālā atbalsta saņemšanu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās

Šā gada janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) un Vides investīciju fonds noslēdza pirmos līgumus ar iedzīvotājiem, kas saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansiālo atbalstu atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos.

30.01.2012.

Parakstīti pirmie līgumi par KPFI finansējuma saņemšanu pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai

Šā gada janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) un Vides investīciju fonds parakstīja pirmos līgumus ar pašvaldību iestādēm, kas saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansējumu publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai.

02.01.2012.

VARAM pagarina projektu iesniegšanas termiņu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšanai un pilotprojektu īstenošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) līdz 2012.gada 1.februārim pagarina pieteikšanās termiņu projektu iesniegšanai atbalsta saņemšanai siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšanai un pilotprojektu īstenošanai.

15.12.2011.

Aicinām klātienē iepazīties ar zema enerģijas patēriņa vienģimenes dzīvojamo māju

Piektdien, š.g. 16.decembrī plkst. 12:00 aicinām visus interesentus un mediju pārstāvjus klātienē iepazīties ar zema enerģijas patēriņa vienģimenes dzīvojamo māju Tīnūžu pagasta Daugmalē, „Daugaviņās”, kas uzbūvēta KPFI finansētā projekta „Zema enerģijas patēriņa vienģimenes dzīvojamās ēkas (jaunbūves) būvniecība ar patēriņu ne lielāku kā 15 kWh/kvm gadā apkurei „Daugaviņās ietvaros.

24.11.2011.

VARAM pagarina projektu iesniegšanas termiņu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu produktu un tehnoloģiju attīstīšanai

Sakarā ar ierosinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2011.gada 2.augusta noteikumos Nr.608 „Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana” nolikums” Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk-VARAM) līdz 2012.gada 2.janvārim (ieskaitot) pagarina pieteikšanās termiņu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk-KPFI) atklātajā projektu konkursā „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana”.

08.11.2011.

Notiks informatīvs seminārs projektu iesniedzējiem par iespējām saņemt finansiālo atbalstu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšanai

Š.g. 15. novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk- VARAM) organizē informatīvu semināru, kas paredzēts projektu iesniedzējiem par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk-KPFI) finansēto projektu atklāto konkursu „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana(turpmāk- projektu konkurss).

19.10.2011.

Akceptēti grozījumi MK noteikumos par Sabiedrības izpratnes attīstīšanu par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām

Š.g. 19.oktobrī, Ministru Kabinets akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 17.augusta noteikumos Nr.789 "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Sabiedrības izpratnes attīstīšana par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām" nolikums".

17.10.2011.

VARAM līdz 30.novembrim pagarina pieteikšanās termiņu atbalsta saņemšanai iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) līdz 30.novembrim pagarina pieteikšanās termiņu projektu iesniegšanai atbalsta saņemšanai iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos.

13.10.2011.

Noslēgti visi līgumi konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" 1.kārtā

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk KPFI) finansēto projektu atklātā konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" 1.kārtas projektu konkurss noslēdzās šā gada 24.martā. Šobrīd ir pabeigta pēdējo līgumu par projekta īstenošanu slēgšana. Kopumā ir noslēgti 1145 līgumi ar kopējo KPFI finansējuma summu 4 157 453.11 LVL starp projektu iesniedzējiem, SIA "Vides investīciju fonds" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

12.10.2011.

Īstenoti pirmie projekti Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanas ēkās" ietvaros

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansēto projektu atklātā konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanas ēkās" (turpmāk – konkurss) ietvaros īstenoti pirmie 4 no kopumā 49 apstiprinātiem projektiem. Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros darbi pabeigti - SIA "Nordic Plast" polietilēna otrreizējās pārstrādes līnijā; SIA "KMM Metāls" un A/S "RĪGAS PIENA KOMBINĀTS" ražošanas ēkās Rīgā, un SIA "PIEBALGAS ALUS" ražotnē Jaunpiebalgā.

11.10.2011.

VARAM novirza papildus 1,4 miljonus latu energoefektivitātes pasākumiem pašvaldību ēkās

Šodien, 11.oktobrī, Ministru kabineta sēdē tika akceptēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) izstrādātie priekšlikumi, lai efektīvāk izmantotu pieejamos Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) līdzekļus, paredzot piešķirt papildus līdzekļus 1 397 389,39 LVL apmērā konkursā „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai pašvaldību ēkās” iesniegto projektu pieteikumu atbalstīšanai.

10.10.2011.

VARAM organizē bezmaksas semināru ciklu iedzīvotājiem par iespējām saņemt atbalstu zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Š.g. oktobrī visos Latvijas reģionos notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) organizētais bezmaksas informatīvo semināru cikls potenciālajiem projektu iesniedzējiem par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāto konkursu „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā, II kārta” (turpmāk - konkurss).

04.10.2011.

Pagarina pieteikšanās termiņu atbalsta saņemšanai iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Šodien, 4.oktobrī, Ministru kabineta (turpmāk – MK) sēdē akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) sagatavoto priekšlikumu pagarināt pieteikšanās termiņu projektu iesniegšanai atbalsta saņemšanai iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos.

30.09.2011.

VARAM aicina pieteikties finansiālam atbalstam siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu produktu un tehnoloģiju attīstībai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina iesniegt projektu pieteikumus Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) finansēto projektu atklātajā konkursā „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu tehnoloģiju attīstīšana un pilotprojektu īstenošana". Projekta pieteikumus var iesniegt no šodienas līdz š.g. 1.decembrim (ieskaitot).

29.09.2011.

Noslēgta jau lielākā daļa līgumu par KPFI finansējuma saņemšanu atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir noslēgusi jau lielāko daļu līgumu ar finansējuma saņēmējiem, tanī skaitā ar komersantiem, pašvaldībām un tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestādēm, kuras saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk - KPFI) finansējumu atjaunojamo energoresursu izmantošanai siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai.

13.09.2011.

Seminārs projektu iesniedzējiem par KPFI atklāto projektu konkursu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”

Informējam, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija š.g. 20.septembrī organizē informatīvu semināru  projektu iesniedzējiem par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu atklāto konkursu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”.

12.09.2011.

VARAM iepazīstina ar videi draudzīgas un taupīgas saimniekošanas piemēriem

Š.g. 8. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji (turpmāk - VARAM) iepazīstināja žurnālistus ar videi draudzīgas un taupīgas saimniekošanas piemēriem, kas īstenoti dzīvē ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) atbalstu.

06.09.2011.

R. Vējonis aicina iedzīvotājus pieteikties atbalstam zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis aicina iedzīvotājus pieteikties atbalsta saņemšanai atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājokļos un cer uz tik pat plašu atsaucību, kā konkursa pirmajā kārtā pavasarī.

 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.03.2021
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta