Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts vides dienests pilnveido saņemto ziņojumu par vides pārkāpumiem pārvaldības sistēmu – izveidots Operatīvās koordinācijas centrs
17.07.2020
Lai efektīvi un vienoti pārvaldītu Valsts vides dienestā (VVD) saņemtos ziņojums par vides pārkāpumiem, jūnijā izveidots VVD Operatīvās koordinācijas centrs (OKC).
Tā galvenais uzdevums ir koordinēt pieteikumu par piesārņojumu un dažādu vides pārkāpumu atrisināšanu, sekot līdzi dažādu tiešsaistes vides monitoringa iekārtu informācijai un uzraudzīt, kā uzņēmumi savā darbībā ievēro vides prasības.

OKC nodrošina VVD vienotā zvanu centra darbību – pieņem zvanus uz vienotā zvanu centra tālruni +371 26338800 (24/7), kā arī nodrošina mobilās lietotnes Vides SOS darbību – saņem un izskata iesniegtos pieteikumus.

Saņemot informāciju uz vienotā zvanu centra tālruni vai e-pastā, OKC informē ziņojuma sniedzēju ne tikai par VVD pieteikuma pārbaudē konstatēto, bet arī par veiktajām rīcībām. Tādējādi tiek nodrošinātā atgriezeniskā saite, lai nākotnē ziņojuma sniedzējs būtu motivēts ziņot par konstatētajiem iespējamiem vides pārkāpumiem.

VVD arvien plašāk piesārņojuma kontrolē izmanto dažādus mūsdienu risinājumus, piemēram, tiešsaistes videonovērošanu, lai uzraudzītu gaisa (īpaši ogļu putekļu) piesārņojumu, kā arī atkritumu plūsmas. OKC nepārtraukti seko līdzi dažādu tiešsaistes vides monitoringa iekārtu (putekļu mērījumu, elektronisko degunu, videonovērošanas sistēmu u.c.) informācijai un uzrauga, kā uzņēmumi savā darbībā ievēro vides prasības.

Pirmā darbības mēneša laikā OKC saņēmis vairāk nekā 450 ziņojumus, kas ir bijuši VVD kompetencē un kas nodoti rīcībai VVD reģionālajām vides pārvaldēm. Papildus OKC saņēmis arī 110 zvanus, no kuriem 75 zvani nebija VVD kompetence, 35 gadījumos OKC sniedza konsultācijas par VVD kompetencē esošiem jautājumiem. Kopumā vislielākais saņemto ziņojumu par iespējamiem vides pārkāpumiem skaits reģistrēts Rīgā un Pierīgā – 270 ziņojumi.

Savukārt, lai nodrošinātu vienotu šo ziņojumu pārvaldību, VVD ieviesta arī jauna Pieteikumu pārvaldības sistēma, kurā tiek reģistrēti visi VVD kompetencē esošie pieteikumi, kas saņemti uz VVD vienotā zvanu centra tālruni, e-pastā vai VVD kontos sociālajos tīklos.

Plašāk par OKC funkcijām http://www.vvd.gov.lv/public/fs/CKFinderJava/files/VVD-OKC_17_07_2020.jpg

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
E-pasts: mediji@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.03.2021
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta