Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM aicina pašvaldības iesniegt investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo ēku paplašināšanai
17.07.2020

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pašvaldības iesniegt investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo ēku paplašināšanai. Pašvaldības projektu pieteikumus var iesniegt līdz š.g. 17. augustam, aizpildot Ministru kabineta (MK) 2020.gada 31.marta noteikumu Nr.178 “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus valsts budžeta aizņēmumu saņemšanai jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai” pielikumu.

Investīciju projektus aizņēmumiem no valsts budžeta var iesniegt pašvaldības, kurās 2019. gada 1. oktobrī bērnu skaits, kuri sasnieguši pusotra gada vecumu un ir rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, ir lielāks nekā 100 bērnu, un informācija par bērnu rindu ir iesniegta VARAM 2019. gadā (informācija pieejama VARAM tīmekļvietnē).

Maksimālais valsts budžeta aizdevuma apmērs nedrīkst pārsniegt 12 000 EUR par vienas vietas izveidi, tas ir, 75 % no kopējām būvdarbu izmaksām dalītas ar projekta īstenošanas rezultātā radīto jauno vietu skaitu. Pašvaldībai ir jānodrošina budžeta līdzfinansējumus ne mazāk kā 25 % apmērā no kopējām būvdarbu izmaksām.*

Iesniedzot pieteikumu, ir jābūt izstrādātam tehniskam projektam vai jābūt noslēgtam līgumam par tehniskā projekta izstrādi, projekta būvdarbus jāuzsāk īstenot līdz 2020. gada 31. decembrim, un projekts tiek īstenots līdz 2022. gada beigām. Tāpat, iesniedzot investīciju projekta pieteikumu, ir jāiesniedz arī Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 20.punktā noteiktajos gadījumos un kārtībā pozitīvs apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas lēmums.

VARAM mēneša laikā pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa atklātā projektu pieteikumu konkursā izvērtēs pašvaldības iesniegtos investīciju projektus un iesniegs MK atbalstāmo investīciju projektu sarakstu, kurā projekti tiks sakārtoti prioritārā secībā pēc viszemākās vienas vietas izveides izmaksas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Pēc MK lēmuma pieņemšanas par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem pašvaldībām, lai nodrošinātu būvdarbu uzsākšanu līdz 2020. gada 31. decembrim, būs jāiesniedz aizņēmuma pieprasījums atbilstoši MK noteiktajai kārtībai, kādā pašvaldības var ņemt aizņēmumus.

Kā ziņots iepriekš, š.g. 2. jūnijā valdībā jau tika atbalstīts VARAM izstrādātais MK rīkojuma projekts**, kas paredz atbalstīt 15 jaunu vai paplašinātu bērnudārzu būvniecības projektus 11 Latvijas pašvaldībās, kurās ir būtiskas bērnudārzu rindas Latvijā. Līdz ar to teju 2200 bērniem tuvākajos gados tiks radīta iespēja apmeklēt pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādes (samazinot gaidīšanas rindu par 22%). Kopējais investīciju apmērs plānots nedaudz vairāk kā 40 milj. EUR, no kuriem 20 milj. EUR plānoti kā valsts budžeta aizdevums pašvaldībām.

Aicinām pašvaldības investīciju projektu pieteikumus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo ēku paplašināšanai iesniegt VARAM līdz 2020. gada 17. augustam. Papildu jautājumu gadījumā lūdzam vērsties pie Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta, Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vecākā konsultanta Jāņa Ilgaviža (tālr: 66016721, e-pasta adrese: janis.ilgavizs@varam.gov.lv).

 

*Ievērojot likuma "Par valsts budžetu 2020. gadam" 13. panta sestajā daļā noteikto līdzfinansējuma apmēru un nosacījumus.

**MK 2020.gada 2.jūnija rīkojums Nr.299 “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums”.

 

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305; 67026533,
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.03.2021
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta