Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
23.07.2020.

Preiļu novadā talkā attīrīs Jašas upes straujteces

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) Latgales reģionālās administrācija trešdien, 29. jūlijā, rīko straujteču attīrīšanas talku Jašas upē Preiļu novada Pelēču pagastā un aicina dabas draugus rast iespēju veltīt laiku šīs īpašās dzīvotnes sakopšanai.
22.07.2020.

Pagarināta notekūdeņu apsaimniekošanas un ūdensapgādes investīciju plānu sabiedriskā apspriešana

Ņemot vērā sabiedriskās apspriešanas dalībnieku lūgumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pagarina plānošanas dokumentu “Notekūdeņu apsaimniekošanas investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un “Ūdensapgādes investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un to vides pārskata sabiedriskās apspriešanas termiņu līdz šī gada 7. augustam. Komentārus un ierosinājumus lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi iveta.teibe@varam.gov.lv.
22.07.2020.

Dabas skaitīšanā jau apsekoti 90% no plānotajām teritorijām

Dabas skaitīšanā, ko 2016. gada izskaņā uzsāka Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde), dabas vērtību apzināšana jeb biotopu kartēšana ir veikta 90% no apsekojamās teritorijas un teju puse biotopu īpašnieku jau ir saņēmuši informāciju par viņu īpašumā esošajām dabas vērtībām.
21.07.2020.

Piesaka finansiāli apjomīgas ieceres bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei

Kohēzijas fonda (KF) finansējumam – gandrīz 15 miljoniem eiro -, kas pieejams investēšanai bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādē, pieteiktas astoņas ieceres. Pieprasītais finansējums divkārt pārsniedz Eiropas Savienības (ES) fondu programmas atlases kārtā paredzēto.
21.07.2020.

Valsts vides dienests uzlabo zvejas kontroles efektivitāti – inspektori pārbaudēs izmantos ķermeņa kameras un par vienkāršākiem pārkāpumiem sodīs uz vietas

Lai uzlabotu zvejas kontroles efektivitāti un administratīvo pārkāpumu pierādījumu fiksēšanu, kā arī mazinātu iespējamo korupcijas risku, Valsts vides dienesta (VVD) zvejas kontroles inspektori, veicot zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanas pārbaudes, turpmāk izmantos ķermeņa kameras. Kameras fiksēs inspekcijas gaitu un administratīvā pārkāpuma pierādījumus.
20.07.2020.

Latvijas dižkokus godina gleznu izstādē Dabas muzejā

Pirmo reizi Latvijas Dabas muzejā būs skatāma Laines Kainaizes un Guntas Brakovskas gleznu izstāde „Koki. Dižkoki.”. Izstāde būs atvērta no 22. jūlija līdz 16. augustam, to papildinās Dabas muzeja krājuma priekšmeti.
17.07.2020.

Valsts vides dienests pilnveido saņemto ziņojumu par vides pārkāpumiem pārvaldības sistēmu – izveidots Operatīvās koordinācijas centrs

Lai efektīvi un vienoti pārvaldītu Valsts vides dienestā (VVD) saņemtos ziņojums par vides pārkāpumiem, jūnijā izveidots VVD Operatīvās koordinācijas centrs (OKC).
17.07.2020.

VARAM aicina pašvaldības iesniegt investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo ēku paplašināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pašvaldības iesniegt investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo ēku paplašināšanai. Pašvaldības projektu pieteikumus var iesniegt līdz š.g. 17. augustam, aizpildot Ministru kabineta (MK) 2020.gada 31.marta noteikumu Nr.178 “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus valsts budžeta aizņēmumu saņemšanai jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai” pielikumu.

17.07.2020.

Esi dabas draugs – izmanto digitālās iespējas vides saudzēšanai!

Dabas vērtību saglabāšana vienmēr bija un būs aktuāla, tādēļ, pirms doties apskatīt Latvijas dabas bagātības, ir vērts aplūkot informāciju gan par aizsargājamajām teritorijām un objektiem, gan par to, kādi noteikumi jāievēro. Visērtāk to darīt digitāli – izmantojot dažādus internetā pieejamus rīkus un valsts pārvaldes iestāžu izveidotas mobilās lietotnes, kas sniedz noderīgu informāciju ceļotājiem un dabas draugiem.
16.07.2020.

Izsludināts valsts pētījumu programmas "Ilgtspējīga teritorijas attīstība un racionāla zemes resursu izmantošana"projektu pieteikumu atklātais konkurss

Rīga, 2020.gada 16.jūlijā – Latvijas Zinātnes padome izsludina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotās valsts pētījumu programmas “Ilgtspējīga teritorijas attīstība un racionāla zemes resursu izmantošana” projektu pieteikumu atklāto konkursu. Programmas virsmērķis – veicināt zināšanās balstītu, ilgtspējīgu un efektīvu zemes resursu izmantošanu, pārvaldību un plānošanu atbilstoši sociālajiem, ekonomiskajiem un klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un pieejamiem cilvēkresursiem un to potenciālu, prasmēm, kompetencēm un dzīves stratēģijām.

16.07.2020.

Aicina uz siena talku “Straumēnu” noskaņās E. Virzas tēva mājās

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) 23.jūlijā aicina ikvienu interesentu iesaistīties siena talkā “Straumēnu” noskaņās, kas norisināsies rakstnieka Edvarta Virzas tēva māju “Billītes” apkārtnē Ozolnieku novadā.
15.07.2020.

VARAM pētījums: Baltijas jūras piekrastes apmeklētāju skaits 2019. gadā sasniedzis 8 miljonus

Rīga, 2020. gada 14. jūlijā – Rūpējoties par piekrastes vērtību saglabāšanu un attīstību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija veica Baltijas jūras piekrastes apmeklētāju, to ietekmes uz vidi un publiskās infrastruktūras novērtējumu. Tajā pētītas piekrastes apmeklētāju plūsmas, to radītā slodze uz veģetāciju, piekrastes infrastruktūra, kā arī ilgtermiņa atkritumu slodze pludmalē. Kā liecina pētījuma dati, 496 km garā jūras piekraste Latvijā ir viens no populārākajiem brīvdienu galamērķiem - apmeklētāju skaits piekrastē ir pieaudzis, 2019. gadā sasniedzot 8 miljonus apmeklējumu, kas ir gandrīz divreiz vairāk kā 2015.gadā.

15.07.2020.

Ministrs Pūce reģionālajā vizītē apmeklēs Līvānu novadu

Rīga, 2020. gada 15. jūlijā – Šodien reģionālajā vizītē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēs Līvānu novadu. Tās ietvaros ministram plānota tikšanās ar pašvaldības vadību un novada pagastu valdēm, kā arī industriālās teritorijas apmeklējums un tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, lai iepazītos ar Eiropas Savienības (ES) fondu programmu ietvaros realizētajiem projektiem.
14.07.2020.

Ministrs Pūce: pašvaldību pārvaldības reforma mazinās administratīvo slogu un sekmēs sabiedrības līdzdalību

Rīga, 2020. gada 14. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!), īstenojot vietējo pašvaldību pārvaldības reformu, iesniedzis izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) informatīvo ziņojumu “Par Pašvaldību likuma izstrādi”. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) uzsākusi darbu pie jauna Vietējo pašvaldību likuma ar mērķi nodrošināt laikmetīgu pārvaldību, stimulējot tālāku demokratizāciju, nodalot lēmējvaru no izpildvaras, samazinot varas koncentrāciju un vairojot vietējās sabiedrības regulāru līdzdalību.

14.07.2020.

Izsludināts projektu konkurss aktivitātē "Sugu un biotopu stāvokļa uzlabošana" un aktivitātē “Jauniešu vides apziņas veicināšana un izglītošana par videi draudzīgu dzīvesveidu”

Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija, saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) padomes 2020. gada 18. jūnija sēdes lēmumu, izsludina divus projektu konkursus.

14.07.2020.

Pilnveidoti standarti valsts pārvaldes tīmekļvietņu piekļūstamības uzlabošanā

Rīga, 2020. gada 14. jūlijā – Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais noteikumu projekts “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā”, tādējādi uzlabojot standartus un pilnveidojot uzraudzības kārtību, lai valsts pārvaldes tīmekļvietnēs publicētā informācija kļūtu pieejama un izmantojama visiem lietotājiem, īpaši personām ar invaliditāti, senioriem un tādām lietotāju grupām, kam nepieciešama atsevišķa pieeja informācijas nodošanā.


13.07.2020.

Zivju bojāeja Krustpils novada Odzes un Neretas upēs visdrīzāk saistīta ar vairāku nelabvēlīgu ārējās vides faktoru summāru ietekmi

Valsts vides dienesta (turpmāk – VVD) ierosinātās administratīvā pārkāpuma lietvedības par 2020. gada 5. jūnijā konstatēto zivju bojāeju Krustpils novada Neretas un Odzes upēs ietvaros secināts, ka zivju bojāeja notikusi upēs nonākušā zalvjveida piesārņojuma dēļ. Atkārtota zivju bojāeja vairs netika konstatēta.
13.07.2020.

Uzsāktas konsultācijas par Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gadam tematisko ietvaru

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Nacionālā atbildīgā iestāde par Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu 2021.-2027.gadam izstrādes koordināciju Latvijā informē, ka sākot no 13.jūlija ir uzsāktas konsultācijas par Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gadam (turpmāk – programma) tematisko ietvaru.
13.07.2020.

Dabas muzejā atgriežas ziedu izstādes

Lavijas Dabas muzejā no 2020. gada 15. līdz 19. jūlijam norisināsies gadskārtējā rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar stādaudzētavu „Latroze”. Šogad šī ir pirmā ziedu izstāde, kas tiek rīkota Dabas muzejā pēc ārkārtas stāvokļa beigām.
13.07.2020.

Ministrs Pūce: investīcijas klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai sekmēs ekonomisko izaugsmi arī pēc Covid-19 krīzes

Rīga, 2020.gada 13.jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 13.-14. jūlijā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu vides ministru neformālajā videokonferencē par zaļo atjaunošanos pēc COVID – 19 krīzes, īpašu uzmanību pievēršot digitalizācijas jautājumiem un ilgtspējīgai attīstībai ES.
10.07.2020.

Ministrs Pūce ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros virza finansējuma piešķiršanu pašvaldību investīciju projektiem un bērnudārziem

Rīga, 2020.gada 10. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) virzītā ekonomikas atbalsta plāna ietvaros ministrija iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) divus rīkojuma projektus, kur viens paredz atbalstīt pašvaldību investīciju projektus COVID-19 seku mazināšanai reģionos, savukārt otrs papildus jau realizētajam dod iespēju pašvaldībām iesniegt projektus jaunu pirmsskolas iestāžu būvniecībai un paplašināšanai.
10.07.2020.

Ministrs Pūce: Ķeguma novada domes priekšsēdētājam jānodrošina pašvaldības darbības likumība

Rīga, 2020. gada 10. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pēc konstatētajiem pārkāpumiem Ķeguma novada domes priekšsēdētāja rīcībā aicina domes priekšsēdētāju Raivi Ūzulu ievērot likumā “Par pašvaldībām” noteiktās priekšsēdētāja kompetences robežas un nodrošināt pašvaldības darbības atbilstoši likumā nostiprinātajam varas dalīšanas principam.
10.07.2020.

Ministrs Pūce ar ZAAO pārstāvjiem pārrunās nozares aktualitātes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce(AP!) 10.jūlijā dosies uz Pārgaujas novada sadzīves atkritumu apsaimniekošanas poligonu “Daibe”, kur tiksies ar pašvaldību uzņēmuma SIA “ZAAO” pārstāvjiem. Saruna plānota par aktuālo Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāna 2021.-2028. gadam izstrādes procesu un turpmākajos gados atkritumu apsaimniekošanā risināmajiem uzdevumiem. Ministrs uzklausīs nozares pārstāvju redzējumu un diskutēs par jomas aktualitātēm.
09.07.2020.

Valsts vides dienests iepazīstina Inčukalna novada iedzīvotājus ar aktualitātēm sērskābā gudrona dīķu sanācijā

Valsts vides dienests (VVD) 2020. gada 9. jūlijā Inčukalna tautas namā informatīvas tikšanās laikā ar Inčukalna novada iedzīvotājiem iepazīstināja ar Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta aktualitātēm, uzraudzību un monitoringa rezultātiem, kā arī sniedza atbildes uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem.
09.07.2020.

Ministrs Pūce tiekas ar vides organizāciju pārstāvjiem

Rīga, 2020. gada 9. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) tikās ar vides organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu ilgtspējīgas attīstības pamatprincipu un konkrētu videi draudzīgu pasākumu integrāciju Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanas plāna īstenošanā Latvijā, kā arī par ministrijas īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem klimatneitralitātes sasniegšanā un citām aktualitātēm dabas un vides jomā Latvijā.
09.07.2020.

Līgatnes dabas takās jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri

Līgatnes dabas takās (turpmāk - LDT) jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri (Glis glis), kuri līdz šim dzīvoja Rīgas zooloģiskajā dārzā - lielie susuri uz dzīvi Līgatnē apmetās maija nogalē, jau ir paspējuši apgūt jauno mitekli un ir apskatāmi arī apmeklētājiem.
09.07.2020.

Ministrs Pūce apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu

Rīga, 2020. gada 9. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) izdevis rīkojumu, kas aptur Ķekavas novada teritorijas plānojumu. Teritorijas plānojumā ministrija konstatējusi virkni neatbilstību normatīvo aktu prasībām, kas saistītas ar apbūves noteikumos ietvertajām normām un var radīt dažādas interpretācijas to piemērošanā.
08.07.2020.

VARAM 2021. – 2023. gada budžeta prioritātes - reģionālā attīstība, digitālā transformācija un aprites ekonomika

Rīga, 2020. gada 8. jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi iesniegšanai budžeta pieprasījumu par prioritārajiem pasākumiem 2021. – 2023. gada budžetā. Papildu finansējums nepieciešams investīcijām autoceļu pārbūvei un atjaunošanai pašvaldību reformas kontekstā, valsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) resursu pārvaldības pilnveidei, kā arī aprites ekonomikas veicināšanas pasākumiem.
07.07.2020.

Somijas Džona Nurminena fonds sadarbībā ar VVD īstenos Interreg projektu par ilgtspējīgu biogēnu pārvaldību biogāzes ražošanā

Lai samazinātu barības vielu noplūdi augsnē un ūdenstecēs visā biogāzes ražošanas procesa laikā, kā arī veicinātu barības vielu otrreizējo izmantošanu un pārstrādi, tiek īstenots Interreg projekts “Ilgtspējīga biogēnu pārvaldība biogāzes ražošanā”, kur Valsts vides dienests (VVD) veiks aktivitātes, lai uzlabotu biogēnu pārvaldību biogāzes ražotnēs.
07.07.2020.

Ķemeru Nacionālajā parkā uziet līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā

Ķemeru Nacionālajā parkā pagājušajā nedēļā, veicot sikspārņu monitoringu un izpēti, pētnieki uzgājuši līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā – no kādas nelielas koka ēkas izlidojuši vairāk nekā 1000 šo neparasto nakts lidoņu.
07.07.2020.

Ministrs Pūce reģionālajā vizītē apmeklēs Gulbenes novadu

Rīga, 2020. gada 7. jūlijā – Šodien reģionālajā vizītē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēs Gulbenes novadu. Tās laikā ministram ieplānotas tikšanās ar pašvaldības domes pārstāvjiem, lai pārrunātu pašvaldībai aktuālos jautājumus, tai skaitā par uzņēmējdarbības veicināšanu, lai mazinātu Covid-19 izraisītās krīzes sekas, un vietējiem uzņēmējiem, kā arī reģiona vadošo uzņēmumu apskate.
06.07.2020.

Notiks notekūdeņu apsaimniekošanas un ūdensapgādes investīciju plānu sabiedriskās apspriešanas informatīvā sanāksme

Otrdien, 7.jūlijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) no plkst. 10:00 līdz 12:00 notiks plānošanas dokumentu “Notekūdeņu apsaimniekošanas investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un “Ūdensapgādes investīciju plāns 2021. – 2027. gadam” un to vides pārskata sabiedriskās apspriešanas informatīvā sanāksme. Sanāksmes tiešraide tiks pārraidīta VARAM interneta vietnē. Tās laikā ikviens var iesūtīt jautājumus uz e-pasta adresi apspriesana@varam.gov.lv , savukārt, komentārus un ierosinājumus par dokumentu projektos ietvertajiem datiem sanāksmes laikā, kā arī jautājumus un komentārus pēc sanāksmes lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi iveta.teibe@varam.gov.lv  līdz šī gada 18.jūlijam.

06.07.2020.

Pēc Valsts vides dienesta aicinājuma SIA “EcoLead” organizēs papildus informatīvu sanāksmi iedzīvotājiem par paredzēto nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas darbību Jelgavas novada Kalnciemā

2020. gada jūnija sākumā Valsts vides dienests (VVD), izvērtējot sabiedrības bažas un sniegtos iebildumus par paredzēto nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas darbību Jelgavas novada Kalnciemā, aicināja uzņēmumu – SIA “EcoLead” īstenot papildus pasākumus sabiedrības informēšanai, t.sk. plašāk skaidrojot paredzētās darbības ietekmes uz vidi un cilvēku veselību, kā arī iepazīstinot ar pasākumiem, kas tiks veikti šo ietekmju samazināšanai.
03.07.2020.

Ministrs Pūce informē par pašvaldību reformas ieviešanas gaitu

Rīga, 2020. gada 3. jūlijā – Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēja par ministrijas turpmāko darbu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu.
02.07.2020.

Izstrādāts MK noteikumu projekts aizsargājamā ainavu apvidus “Augšzeme” ainaviski augstvērtīgu ainavu un dabas vērtību saglabāšanai

Lai zinātniski pamatoti noteiktu aizsargājamās dabas teritorijas atļauto izmantošanu, tādējādi saglabājot teritorijā ainaviski augstvērtīgu ainavu un esošās dabas vērtības, ir sagatavots aizsargājamo ainavu apvidus “Augšzeme” individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
01.07.2020.

6000 digitālo aģentu visā Latvijā gatavi palīdzēt apgūt e-pakalpojumus

Programmas “Mana Latvija.lv Dari digitāli!” organizētajās digitālo aģentu mācībās divu gadu laikā piedalījušies 6000 cilvēku – bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tiesu darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un žurnālisti. Digitālie aģenti visā Latvijā ir gatavi sniegt padomu un palīdzēt e-pakalpojumu un dažādu digitālo rīku (eID karte, e-paraksts, e-adrese) lietošanā, lai ikviens, neatkarīgi no digitālajām prasmēm, spētu saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus elektroniski.
01.07.2020.

VARAM pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību

Rīga, 2020. gada 1. jūlijā – Šodien plkst. 11.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji apmeklēs Jēkabpils pašvaldību, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.
30.06.2020.

Ministrs Pūce piesaka valsts digitalizācijas reformu

Rīga, 2020. gada 30. jūnijā – Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus “Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu”. Līdz ar to ir uzsākta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.

25.06.2020.

Ielikti stabili pamati LIFE GOODWATER integrētā projekta veiksmīgai īstenošanai

Lai nodrošinātu LIFE GOODWATER IP partneru pilnīgu izpratni par projekta LIFE GOODWATER IP mērķiem, uzdevumiem un LIFE programmas administratīvajām prasībām, projekta vadošais partneris “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” ir izstrādājis “Rokasgrāmatu projekta ieviešanai.” Projekta partneriem bija iespēja ar rokasgrāmatu iepazīties kopīgā sanāksmē 2020. gada 18. jūnijā neformālā pirmsjāņu gaisotnē brīvā dabā Daugavas krastā Doles salā pie Daugavas muzeja.
25.06.2020.

Ummja ezerā pastiprināti uzraudzīs sezonālo peldēšanās aizlieguma ievērošanu

Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam. Lai gan rit vien trešā sezonālā peldēšanās lieguma nedēļa, ezera teritorijā jau patvaļīgi bojātas un saplēstas gandrīz visas no 16 Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) uzstādītajām informatīvajām zīmēm, kas vēstī par aizliegumu. Ezerā vēl joprojām peldas cilvēki, neievērojot sezonas aizliegumu atrasties Ummja ezerā.
22.06.2020.

Pūce: Zaļā un digitālā transformācija būs galvenais ES izaugsmes virzītājspēks

Rīga, 2020.gada 22.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) piedalīsies vairākās vides ministru videokonferencēs – Klimata ambiciozo valstu sanāksmē, Zaļās izaugsmes grupas sanāksmē (22.jūnijs), kā arī 23.jūnijā Eiropas Savienības (ES) vides ministru neformālajā videokonferencē, lai diskutētu par to kā jaunais Aprites ekonomikas rīcības plāns, ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030.gadam un klimata politika var sekmēt virzību uz ekonomikas atjaunošanos, izmantojot videi draudzīgus risinājumus.
19.06.2020.

Ministrs Pūce aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju

Rīga, 2020.gada 19.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, apmeklēs Latvijas Dabas muzeju, tādējādi atbalstot iniciatīvu #TiekamiesTagad un aicinot sabiedrību atsākt doties uz muzeju pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas.

18.06.2020.

Sagatavoti nosacījumi dabas vērtību saglabāšanai Lēdurgas dendroloģiskajos stādījumos

Lai zinātniski pamatoti noteiktu aizsargājamās dabas teritorijas aizsardzības, izmantošanas un apsaimniekošanas tiesisko regulējumu, tādējādi saglabājot teritorijā dabas un ainaviskās vērtības, ir sagatavots dabas pieminekļa “Lēdurgas dendroloģiskie stādījumi” individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu projekts.
18.06.2020.

Valsts vides dienests apturējis nelikumīgu atkritumu ievešanu Latvijā

Valsts vides dienestam (VVD) sadarbībā ar Polijas kompetentajām iestādēm izdevies apturēt nelikumīgu plastmasas un gumijas atkritumu ievešanu Latvijā, ko veica SIA „Why recycle” (turpmāk – uzņēmums). Kopumā no 25.05.2020. līdz 16.06.2020. no dažādiem uzņēmumiem Lielbritānijā Latvijā ievestas 549,38 t plastmasas un gumijas atkritumu. VVD uzsācis īstenot pasākumus, lai šos atkritumus atgrieztu atpakaļ to izcelsmes valstī. Tā kā uzņēmums saskaņā ar normatīvo regulējumu ir iesniedzis finanšu nodrošinājumu 100 000 eiro apmērā, ja tas labprātīgi nesadarbosies, VVD izmantos iespēju izmaksas segt no šiem līdzekļiem.
17.06.2020.

VARAM pieprasa paskaidrojumus Garkalnes novada pašvaldībai par publisko iepirkumu organizēšanu

Rīga, 2020. gada 17. jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi paskaidrojumus Garkalnes novada pašvaldībai par publiskajiem iepirkumiem par ceļu seguma remontdarbiem.
16.06.2020.

Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā paredz drošu vēlēšanu norisi ikvienam

Rīga, 2020.gada 16.jūnijā – Šodien Ministru kabineta sēdē apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā”, kas noteiks 2020.gada 29.augusta Rīgas domes vēlēšanās drošu vēlēšanu norisi ikvienam vēlētājam apstākļos, kad nepieciešams ierobežot vīrusa slimības COVID-19 izplatību.
16.06.2020.

Ministra Pūces ekonomikas atbalsta plāna ietvaros VARAM virza 38 milj. eiro valsts atbalstu pašvaldībām

Rīga, 2020.gada 16.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) sava iepriekš prezentētā ekonomikas atbalsta plāna ietvaros iesniedzis izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldības investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid–19 izplatību”.
16.06.2020.

Ministrs Pūce: Ekonomikas sildīšanai reģionos ES fondu finansējumu saņems augstas gatavības projekti 13 pašvaldībās

Rīga, 2020. gada 16. jūnijā – Šodien Ministru kabinets (MK) ir atbalstījis Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma piešķiršanu augstas gatavības projektiem 13 Latvijas pašvaldībās, tādējādi pašvaldību ēkās tiks paaugstināta energoefektivitāte un tiks attīstīta publiskā infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos. Kopējais ES fondu finansējums sasniegs vairāk nekā 9,4 milj. EUR. ES fondu finansējums pašvaldību atbalstam ir daļa no ministra Jura Pūces (AP!) š.ģ. aprīlī prezentētā 200 miljonu eiro piedāvājuma* ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām.
16.06.2020.

E-adreses izmantošana ļāvusi ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra

Divu gadu laikā e-adreses sistēmā nosūtīts vairāk nekā 1 miljons elektronisku ziņojumu, kas ļāvis ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra. Kopumā no 2018. gada 1. jūnija līdz šā gada 1. jūnijam e-adresē nosūtīti 1 077 038 ziņojumi.
13.06.2020.

Valsts vides dienests uzdevis SIA “All recycling” līdz 15. jūlijam izvest degšanas atkritumus no atkritumu savākšanas laukuma Salaspils novadā

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (turpmāk – VVD) uzdevusi SIA “All recycling” (turpmāk – operators) līdz 2020. gada 15. jūlijam izvest no Granīta ielas Aconē, Salaspils novadā atkritumu savākšanas laukuma tur esošos degšanas atkritumus un nodot tos atkritumus apsaimniekotājam, kas ir saņēmis atļauju attiecīgo atkritumu apsaimniekošanai. Degošos atkritumus uz vietas pirms atkritumu nodošanas tālāk, iespēju robežās šķirojot. Pirms tiek uzsākta sadegušo atkritumu izvešana no objekta teritorijas operatoram par to jāinformē VVD.
..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.03.2021
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta